یکشنبه 27 تیر‌ماه سال 1389 @ 11:22 ق.ظ

پیمایش خط الراس قله ناز به طالقان

 

روز پنجشنبه ۱۷ تیر ساعت ۳ بعدازظهر میدون کرج جمع شدیم . برنامه پیمایش خط الراس ناز به سمت طالقان بود و از قبل می دونستیم که برنامه سنگینی در پیش داریم . تا جایی که می شد باید سعی می کردیم کوله سبک ببندیم . 

قله ناز یکی از کوههای البرز شرقی با ارتفاع ۴۱۰۸ متر است . از روی قله ناز می توان دو خط الراس را صعود کرد یکی خط الراس شرقی و جنوب شرقی و دیگری خط الراسی که در سمت غرب قله است و شامل قله های است که در جنوب دره طالقان قرار دارند و به قلل جنوبی طالقان معروفند و همگی زیر ۴۰۰۰ متر هستند.  

 

به سمت قله ناز 

 

تماشای غروب یه روز جمعه از بلندای کوهها 

از قله ناز باید با خودمون آب به اندازه دو روز آینده بر می داشتیم چون تو مسیر آب نبود . قرار شد نفری دو تا ۱.۵ لیتری با خودمون ببریم ( هر چند که من یکی از بطریهام افتاد تو دره :( و من موندم و یه عالمه حسرت آب ) . تمرین استقامتی خوبی بود البته بیشتر از این که جسم آدم باید آماده باشه آمادگی روحی نیازه که بتونی شرایط رو تحمل کنی . انگار وسط رینگی و این راند تمومی نداره .... 

به یه برف چال که رسیدیم یه مقدار آب برداشتیم که کلی املاح گلی توش بود ولی همونم غنیمت بود با یه قرص ویتامین  ث که توش انداختیم قابل خوردن شد . 

 

برنامه های خط الراس از اون برنامه هایی است که اصلا استاندارد خاصی نداره مثلا باید روزی ۱۶ ساعت راه بری یه روزایی هم بیشتر  

بالاخره به یه چشمه رسیدیم و ..... آره پایان شب سیه سپید شد 

ساعت ۵.۳۰ بعدازظهر روز شنبه ۱۹ تیر به یه چشمه رسیدیم و بعد از یک ساعتی استراحت در کنار چشمه مسیر دره رو در پیش گرفتیم و از کنار رودخانه به سمت روستای فشند رفتیم و ساعت ۱۰ شب به روستا رسیدیم و با ماشینی که اومده بود دنبالمون به کرج برگشتیم.