شنبه 22 آبان‌ماه سال 1389 @ 05:04 ب.ظ

شگستگی پاشنه و قوزک

امروز روز موعود بود درست ۶ هفته س که پام تو گچ بوده صبح اول رفتم رادیولوژی که عکس بگیرم و با عکس برم پیش دکترم که دیگه اونجا معطل نشم خلاصه رفتیم بیمارستان و عکس و نوشت و بعد از اینکه عکس آماده شد هوس کردم که به همین دکتر هم نشونش بدم و نظر اونم بدونم . 

پرسید : دکترت کی بوده ؟ 

گفتم : دکتر بدیع زاده  

: کامران  

: بله کامران بدیع زاده ( ظاهرا می شناختش )

؛ خوب کامران بهت نگفت عوارض این شکستگی چیه و بعد ها چه مشکلاتی خواهی داشت  

:نه چیزی بهم نگفتن ولی اگه ممکن شما بهم بگین 

: خوب راستش شکستگی قوزکت خوب می شه ولی پاشنه جای خطرناکیه و معمولا این شکستگی باعث معلولیت می شه به احتمال زیاد ارتروز می گیری و تا آخر عمرت باهاش درگیری ...

: یعنی ممکن نتونم راه برم ؟!! 

: چرا ولی درد شدید داری و مثلا صد قدم بری باید بشینی استراحت کنی . باید فیزوتراپی کنی به مدت زیاد 

 

اصلا انتظار این حرفو نداشتم کلی حالم گرفته شد . دست از پا دزارتر رفتم بیمارستان پارس پیش دکتر خودم دکتر ساعت ۱۲ می اومد و من باید ۱.۵ ساعت منتظر می موندم و مدام به حرفای اون دکتره فکر می کردم فکر این که تا اخر عمر باید حسرت کوهنوردی و بکشم و اینکه آیا صبح ها  دوباره می تونم تو پارک بدوم داشت دیونم می کرد خلاصه دکتر اومد و رفتم تو اتاق عکس ها رو یه بار دیگه نگاه کرد گفت گچ و باز کن بعد عکس بگیریم ، گچ و که برام باز کردن قیافه پام دیدنی بود اصلا انگار پای من نبود هیچ شباهتی با پای راستم نداشت عضلاتم آب شده و هنوز انگشتام ورم داره و مثل چوب خشک شده .  

باید یک ماه دیگه با عصا راه برم دکتر گفت که باید کم کم وزنتو روش بندازی و تو آب راه بری  

پرسیدم اوضاع پام کلا چطوره با توجه به اینکه شکستگی پاشنه می گن عوارض داره ؟ 

گفت : خوب درسته ولی باید بگم شانس اوردی که شکستگیت داخل مفصل نبوده بنابراین نگران نباش البته احتمال ارتروز هم هست ولی مثلا 10 درصد، با نرمش و آب درمانی کم کم راه می افته برو و  این کارا رو انجام بده و یک ماه دیگه بیا   

 

این همه نظرات متفاوت!!  البته من همون دو ماه پیش هم کلی تحقیق کردم و آخرش به این دکتر اعتماد کردم نمی دونم چرا احساس درونیم بهش اعتماد داره و من احساسم هیچ وقت بهم دروغ نگفته . 

 

امیدوارم به بهبودی ....